01 Header

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

 

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu "Diyanet İşleri Başkanlığına Açık Mektup" başlığıyla dil uzatarak özetle şunu söylemiş: 'Cuma hutbesinde iş ve okul saatlerinin namaz vaktine göre ayarlanmasını isteyen Diyanet’e sesleniyoruz. Bir daha hutbede laiklikten uzak düşüncelerinizi empoze etmeye yeltenmeyin.'

Dine ve kutsal değerlerimize saldırı halinde anında cevap veren Mil-Diyanet Sen olarak biz de SÖZDE(!) KADIN DERNEKLERİ FEDERASYONU başkanı ve savunucularına çok açık bir ifadeyle şunu söylüyoruz:

"Siz de unutmayınız ki; Türkiye Cumhuriyeti İslam ülkesidir ve dini İslam'dır. ALLAH KATINDA GEÇERLİ OLAN DİN DE İSLAM'DIR.

Yahudiler Cumartesi, Hristiyanlar Pazar günü ibadet yapsınlar diye o günlerin toptan tatil edilmesi layikliğe aykırı değil mi, neden onlara gıkınızı çıkaramıyor da, İSLÂM'DAN ve İSLÂMÎ değerlerden RAHATSIZ OLUYORSUNUZ.

Sizin hutbeye karışmaya hakkınız mı var. Tabiki İslam ülkesinde iş ve okul saatlerinin Cuma namazı saatine göre ayarlanması gerekmektedir. Bir adım daha ileri gidiyor ve diyoruz ki: 'Müslümanların rahat namaz kılmaları için CUMA günü TATİL İLAN EDİLMELİDİR.

Mil-Diyanet Sen olarak bizler de, sizin bu İSLAM DÜŞMANLIĞI TAVRINIZDAN RAHATSIZIZ.

Türkiye, kahir ekseriyeti Müslüman olan bir ülkedir ve laikliğe sığınarak Müslümamları tehdit edemezsiniz. Sizin laiklik anlayışınızdan bizim anladığımız ise; İSLAM DÜŞMANLIĞIDIR

Siz, hiç Hristiyan ve Yahudi kadınların kendi dinlerine ya da dini kutsallarına dil uzattığına şahit oldunuz mu?"
#diyanetişleribaşkanlığı #gündem #laik #Türkiye

Mil-Diyanet Sen
Genel Merkezi

Powered By aSa