newlogo5

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Kurulduğumuz 30 Temmuz 2019 tarihinde, Diyanet’te kurulan 20’nci sendikaydık. Ama bugün 3’üncü yılında 3’üncü sendika olarak yine en hızlı büyüyen ve en büyük büyümeyi yakalayan sendika olduk elhamdülillah.

Tabi ki bu başarı Allah’tandır ve O istemeseydi Mil-Diyanet Sen olarak bizler bunu elde edemezdik. Merhum Erbakan hocamızın, “Hiçbir mazeret başarının yerini tutamaz” sözüyle yola çıktık, mazeretlere sığınmadık ve “Diyanet camiasına yeni bir sendika olarak nasıl hizmet ederiz” düşüncesiyle, söylenmeyeni söylemeye ve yapılmayanı yapmaya karar verdik.

“Önce Ahlâk ve Maneviyat” dedik, “İstanbul Sözleşmesi Mutlaka Feshedilmelidir” dedik, “LGBT Dernekleri Kapatılıncaya Kadar Mücadelemiz Devam Edecektir” dedik ve başladık gönüllere girmeye. Geldiğimiz süreçte gördük ki, haklıydık ve camiamızın muazzam teveccühüyle karşılaştık. Çünkü Mil-Diyanet Sen, gösterdiği cesur sendikacılıkla personeli de cesaretlendiren tek sendikaydı.

Cesur çıkışlarımızla, büyük(!) sendikaların bugüne kadar söyleyemediğini söyledik hem de en gür sadâ ile. Diyanet ve din düşmanlarına tepkisini en yüksek perdeden koyan ilk sendika olduk. İlk olduk, ilklerin sendikası olduk, ilkeli bir sendika olduk. Fikir ürettik camiamız rahatlasın diye: “Camilerin tüm enerji giderleri genel bütçeden ödensin” dedik, lojmansız cami kalmasın diye TOKİ ile görüştük. “Diyanet’in de Bir Sözcüsü Olmalı” dedik, “Minber Dokunulmazlığı”, “RTÜK’te Diyanet’ten Üye Olmalı” ve “RTÜK’te Ahlâk Denetim Komisyonu” kurulmalı dedik.

Yukarıda saydıklarımız, ürettiğimiz fikirler ve çözüm önerilerinden sadece birkaç tanesiydi. Müspet karşılık buldu önce camiamızda ve ülke gündeminde. Çünkü Mil-Diyanet Sen, sıradan sendikacılık yapmayacak ve adeta sendikacılığa format atacaktı ve zaten öyle de oldu elhamdülillah.

Büyük(!) sendikalarda üye kaybı yaşanırken, Mil-Diyanet Sen’in yüzde 65 büyümesi ve üyesini en fazla artıran sendika olmasında katkısı olan genel merkez yönetimine, şube, il ve ilçe başkanlarına, en zor zamanda bile bizi yanız bırakmayan tüm üyelerimize şükranlarımızı sunuyor, genel yetkiyi almada haklı gayretlerini bekliyorum.

Selam ve dua ile…

Powered By aSa